Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Zautomatyzowana gospodarka

Nowoczesna gospodarka musi opierać się na postępie technologicznym, aby stać się bardziej konkurencyjna oraz tworzyć nieustanny wzrost produktu krajowego brutto. Zautomatyzowanie pewnych procesów może zamieniać się jednak w problemy na rynku pracy, a to już realna groźba przynajmniej chwilowego pogorszenia warunków życia przeciętnego człowieka.

Automatyzacja wypierająca

Wypieranie niektórych grup zawodowych ze względu na pojawianie się automatyzacji jest standardem obserwowanym na świecie już od XIX wieku. Rewolucja przemysłowa zapoczątkowała nową erę w funkcjonowaniu społeczeństwa. Liczy się ciągła specjalizacja pracy oraz wzrost jej wartości potrzebny kapitalistom do zwiększania mocy produkcyjnych. Roboty wykonujące niektóre czynności nieprzerwanie bez zmęczenia to po prostu marzenie każdego przedsiębiorcy. Jak można się chronić przed tendencją? Jedynie analizą sytuacji oraz przekwalifikowaniem się na branżę, która potrzebuje udziału człowieka.

Na zakończenie

Sporo pracowników na najniższym szczeblu kwalifikacyjnym obawia się tego, że będzie zmuszona oddać swoje miejsce pracy zautomatyzowanym systemom produkcji. Faktycznie mamy do czynienia z rozwijaniem takiej tendencji, ale po prostu ludzie skierują się w zupełnie inne branże i będą starali się zarabiać w zróżnicowany sposób. Postęp technologiczny jest pewny, a fabryki, żeby stać się konkurencyjne muszą po prostu zatrudniać roboty.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.