Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Zaburzona edukacja techniczna

W polskich szkołach brakuje specjalizacji technicznych oraz dobrze wykwalifikowanej kadry, która mogłaby przekazać młodzieży pasję rozwoju technologicznego. Obecnie matematyka oraz wiele przedmiotów ścisłych odchodzi do lamusa, a to odbija się w zasadzie na całej gospodarce.

Nowoczesna rzeczywistość technologiczna oparta na nauce

Większość urządzeń wysokiej klasy pochodzi z krajów, w których umiejscowiona jest ich produkcja, zazwyczaj bardzo tania. W Polsce np. nie opłaca się ze względu na skomplikowane przepisy rozbudowywać takiej infrastruktury. Wielkie korporacje inwestują pieniądze tam, gdzie mogą uzyskać najwyższe stopy zwrotu. Zaburzona edukacja techniczna sprawia, że stajemy się niewolnikami importu, a pod tym względem musimy zaoferować coś w zamian, aby móc nabywać takie dobra. Technologia rozwijana w kraju daje ogromną przewagę jakościową gospodarce. Ludzie, którzy osiągają dobry poziom edukacji na poziomie praktycznym mają zawsze zatrudnienie.

Na zakończenie

W Polskiej gospodarce następuje od wielu lat deficyt zawodów technicznych. Ludzie chcą uważać się za humanistów, chociaż nie bardzo nawet wiedzą co definicja oznacza w praktyce. Człowiek wielu zainteresowań jest w stanie rozwijać technologię bez udziału wykształceniu, ale własną praktyką. Tak właśnie powinni postępować ludzie, którym brakuje edukacji technicznej. Jedynie własne zaangażowanie może zmienić wysoce negatywny odbiór tego rynku.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.