Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Zaburzenia Częściowe

Krótka, bardzo barwa, przezabawna historia o tym skąd się biorą dzieci. Odpowiedź jest oczywista i logiczna. Przynoszą je przecież bociany. Ale dociekliwe dorastające dociekliwe dziecko napewno zada pytanie skąd bocian właściwie je bierze! I tutaj zaczyna się zazwyczaj ogromny problem. Z pomocą przychodzi Pixar, ceniona firma w tej branży, w swoim krótkometrażowym filmiku. Okazuje się że każda żywa istota ma swoją specjalną chmurkę gdzieś wysoko w niebiosach. To właśnie z pomocą magicznych obłoków tworzone są maluchy. W ciągu niezwykłych sześciu minut zobaczymy historię jednego z bocianów – Pecka. Jego kompan, bez imienna pocieszna chmurka robi same złe i niezbyt bezpieczne, trudne do dostarczenia niemowlaczki. Ale przecież przyjaźń potrafi pokonać największe góry! Choć animacja powstała w 2009 roku treści które ze sobą niesie są nadal aktualne. Idealny przerywnik między niezwykle poważnymi produkcjami. Osobiście mocno się wzruszyłem gdy… Ach nie będę spojlerował! To trzeba obejrzeć! Głos podkładała miedzy innymi Lori Richardson znana z produkcji takich jak Wall-e, Ratatuj, czy Iniemamocni.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.