Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Wymierające zawody techniczne

Większość produktów zaawansowanych technologicznie pochodzi obecnie z krajów azjatyckich, w których największe koncerny ustanawiają swoje bazy specjalizacyjne. Bardzo niski koszt pracy oraz potrzeby kreowania ogromnego rynku zbytu sprawiają, że w niektórych państwach ludzie nawet nie mają pojęcia jak są wyprodukowane ich ulubione narzędzia zabawy multimedialnej. Okazuje się, że w nowoczesnych gospodarkach z tego powodu pojęcie zawodów technicznych zostało mocno zaburzone na rzecz nauk społecznych. W Polsce matematyka jest jednym z najgorzej wykładanych przedmiotów w szkołach, a nienawiść do niej rośnie praktycznie w każdym pokoleniu. Sytuacja zaczyna być naprawdę niezbyt interesująca, ponieważ kapitał ludzki, który potrafi tylko korzystać z urządzeń, a ich nie produkuje jest po prostu niepełny. Taka sytuacja może rodzić wiele niezbyt ciekawych konsekwencji, do których zalicza się głównie dysproporcja w poziomie rozwoju. Wymierające zawody techniczne powinny wrócić do łask, ponieważ w środowisku najnowszych wynalazków cywilizacji jest mnóstwo do zrobienia. Podsumowując, to może wydać się mocno paradoksalne, ale faktem jest, że w gospodarce moda na zawody techniczne praktycznie przestaje istnieć. Szkoły zawodowe przestały istnieć, w technikach uczy się coraz mniej osób, a studia typowo praktyczne odpychają młodzież zbyt dużym skomplikowaniem. Gospodarka, która szybko nie rozwiąże tego problemu naraża się po prostu na wiele nieprzyjemności.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.