Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Uzależnienie od telewizora

Jedni nie mogą wytrzymać sekundy bez sprawdzenia, czy ktoś im nie napisał wiadomości na telefon komórkowy, drudzy nie potrafią żyć bez komputera. Zdarzają się jeszcze inne uzależnienia – nie wiemy, czy są gorsze od palenia papierosów czy picia alkoholu. Jest to bardzo duża zależność od używania telewizora. Niektórzy nie potrzebują szpanować przed innymi pięknym modelem samochodu, ponieważ dla nich liczy się wyłącznie widok ich własnego sprzętu domowego. Takie osoby często niechętnie wychodzą z domu – chyba że chcą dokupić sobie coś do swojego telewizora, najczęściej jakiś gadżet, taki jak podkładka,. ‚przesuwany stolik, czy mniejszy pilot. Każdy ma jakąś swoją fobię. Podczas przerzucania kanałów w telewizorze ludziom się wydaje, że przeżywają prawdziwy bój o swoje życie. Często pragną oglądać kilka kanałów jednocześnie. Wtedy na przykład ustawiają sobie nagrywanie jakiegoś kanału. Kiedy zdarzy im się, że muszą wyjść z domu i nie obejrzą programu, z którym spotykają się codziennie – dzieje się tragedia tylko wtedy, kiedy sobie tego nie nagrają. W innym przypadku są szczęśliwi, czują się bezpiecznie, bo nic z ich ulubionej rozrywki ich nie ominie. Bardzo duży problem pojawia się, kiedy ludzie mają rodzinę i każdy jej członek chce oglądać coś zupełnie innego. Wtedy jest tak: kto ma pilota w ręce, ten zazwyczaj ustala rozkład jazdy dla całej rodziny na dany dzień. Walka bywa zaciekała, pojawiają się nawet ofiary. Jak można oglądać tka głupią telenowelę – pyta mąż. A czy mądre jest przypatrywanie się ludziom, którzy kopią piłkę a boisku – pyta żona. Dzieci natomiast krzyczą, ze chcą obejrzeć wieczorynkę lub inna bajkę. Telewizor jest więc głównym źródłem problemów w rodzinie. Ludzie potrafią bardzo się o niego pokłócić, choć czasem to on ich tylko jest w stanie zintegrować, połączyć w jedność. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie każdemu członkowi rodziny osobnego odbiornika, tyko, jeśli dzieci dzielą ze sobą pokój, może być to kłopot – i to duży. Prawie nikomu nie udaje się go rozwiązać w prosty sposób.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.