Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Szanse i zagrożenia postępu technologicznego

Czy postęp technologiczny jest zawsze wartościowy? W artykule przeanalizujemy wszystkie szanse i zagrożenia z nim związane, abyś zrozumiał, że gwałtowny wzrost często prowadzi do licznych społecznych konsekwencji.

Do głównych szans zaliczymy z pewnością możliwość ułatwienia życia zwykłemu człowiekowi, likwidowanie standardowych problemów komunikacyjnych, poprawienie efektywności wymiany, rozwój intelektualny. Dochodzi do tego poznawanie nowych rzeczy w przyśpieszony sposób. Wystarczy wskazać na internet lub multimedialne technologie, aby wiedzieć, że życie stało się obszarem nieograniczonych możliwości.

Zagrożenia to utrata pracy przez stosunkowo liczne grupy osób, które staną się zbędne podczas wchodzenia na rynek nowych technologii. Postęp technologiczny wymusza też ogromne poświęcenie. Ludzie tracą życia na to, aby odkrywać nowe pomysły. Nie wszystkie są też wdrażanie ze względu na ekonomiczne zależności. Postęp techniczny oczywiście warto promować. Usprawnia globalizację, która w niektórych regionach nie jest mile widziana.

Na zakończenie

Na pewno trzeba stwierdzić, że postęp technologiczny w swojej istocie jest wartościowy, chociaż często bywa błędnie przenoszony z państwa do państwa. W wielu przypadkach kraje nie mają po prostu odpowiedniego zaplecza naukowego, aby rozwijać wynalazki. To wymaga bowiem czasu, doświadczenia, oraz mnóstwa kapitału potrzebnego do uruchomienia laboratoriów czy nawet zwykłych testów.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.