Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Świat bez granic

Czy dzisiejszy świat ma jakiekolwiek granice? I nie chodzi tutaj bynajmniej o granice państwa. Nie, wręcz przeciwnie. Chodzi o granice poznawcze, wiedzowe. Czy świat jest obecnie dla nas tajemnicą? Podobno są jeszcze miejsca na ziemi, po których nikt nigdy nie stąpał. Niemniej jednak, postęp techniczny i cywilizacyjny sprawił, że granice zanikają. Stajemy się jedną wielką kulturą i to jest nieuniknione. Prowadzi do tego przede wszystkim internet. Można się oczywiście spierać, czy to dobrze, czy też nie. Jedni potraktują to jako zaletę, inni jako wadę. Niemniej jednak, internet daje dzisiaj ogromne możliwości. To samo dotyczy nowoczesnych telefonów komórkowych, tabletów, apratów fotograficznych, smartfonów, iPadów, odtwarzaczy muzyki, kamer i wielu innych przedmiotów, wynalazków, zdobyczy cywilizacji. Współczesny świat gna coraz prędzej i czy można go zatrzymać? Na te pytania nie znamy odpowiedzi. Jedyne co nam pozostaje, to czekać i przekonać się o tym na własnej skórze. Jedno jest pewne, postęp techniczny jest nieunikniony. Kto wie, jaki będzie kolejny nowoczesny wynalazek, jak wpłynie on na nasze życie. Jest jednak oczywiste, że wiele rzeczy jeszcze w ogóle nie zostało odkrytych i tylko czekają na ich odkrycie.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.