Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Studia przed komputerem

Dawniej ośrodki nauczania wyższego rozmieszczone były tylko w ogromnych miastach i dostępne wyłącznie kreślonej grupie ludzie. Nie każdy mógl studiować i rozszerzać prtzy tym swoje zainteresowania oraz zdobywać doświadczenie zawodowe potrzebne mu w jego późniejszym życiu. Jest to sprawa bardzo ważna, by jak najwięcej ludzi miało taką szanse rozwoju dla siebie. Nie każdy oczywiście chce z tego skorzystać, ale nie ejst wskazane by zamykać drogę do nauki tym, którzy o tym marzą. Komputeryzacja życia pewne rzeczy utrudnia, a inne ułatwia. Większość fabryk przez komputery i wyspecjalizowane maszyny zwalnia swoich pracowników, natomiast ich miejsca zajmują komputery. To drastyczne, ale jest to po prostu łatwy sposób na cięcie kosztów. Inna rzecz odnosi się do studiowania. Kiedyś status studenta miały osoby, które pojawiały się na uczelni cieleśnie i dzięki temu mogły słuchać i patrzeć. Robić sobie notatki, wykonywały polecenia prowadzących. Istnieje na świecie duża grupa ludzi, którzy korzystają z kształcenia przez internet. Normalnie w końcowej fazie piszą pracę, np. magisterską i ją bronią, ale są pełnoprawnymi studentami i mają dzięki temu większą szansę na rynku pracy. Poza tym wierzą w siebie i mają sił eżyć. Mowa tu o młodych i trochę starszych ludziach niepełnosprawnych, którzy nie mogą normalnie się uczyć z innymi. Na przykład jest to często spowodowane tym, ze mają trdności w poruszaniu się. Poza tym nie każdego stać np. na przejazd specjalnym wozem na uczlenię, bo nie mogą sami wsiąść do autobusu czy tramwaju. Jeszcze inni mieszkają gdzieś na wsi i nie odpowiada im dojazd. Takie sytuacje sprawia że ludzie choć są zdrowi na umyśle, nie mogą robić z niego dostatecznego użytku. To przykre, a dzięki internetowym zajęciom i uczestniczeniem na żywo w wykładach ćwiczeniach mają szansę na to, by czuć, że mogą, potrafią, ktoś ich słucha i szanuje ich wiedzę. Z takiej oferty korzystają też chętnie młode matki, które nie mogą opuszczać swoich dzieci, by wyjść na cały dzień na uczelnię.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.