Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Show multimedialne

Show must go on, tak śpiewał kiedyś Frieddie Mercury, ale faktycznie show trwa nieprzerwanie w technologicznym otoczeniu nowoczesnej rzeczywistości. Środki multimedialne przydatne w promocji są po prostu nieograniczone jakościowo i ilościowo.

Rozrywka technologiczna bez wiedzy prowadzi do destrukcji intelektualnej

Z powodu postępującego rozwoju nie trudno o zaniedbanie intelektualne. Rozrywka oraz zbyt szybkie przekazywanie informacji kończy się źle dla zrozumienia. Nie zawsze też chce nam się dotrzeć do źródła przekazywanych informacji. Wiedzą o tym doskonale ogromne korporacje kreujące rynki zbytu dla multimediów. Show chociaż wartościowe przez chwilę relaksu zamienia się stopniowo w brak chęci do rozwoju. Technologia ma tę wadę, że staje się dostępna dla każdego. Osoby o niskiej motywacji do wzrostu własnych kwalifikacji owszem wykorzystają ją, ale nie skorzystają z jej potencjału. Sytuacja naprawdę może wydawać się niezbyt interesująca, ale multimedia żyją po prostu po swojemu i nie obchodzi ich to, że ktoś może ich nie rozumieć.

Na zakończenie

Konfiguracji sprzętu multimedialnego jest w zasadzie nieograniczona ilość. Dzisiejsze imprezy są przepełnione udziałem nowych technologii. Sceny jeżdżą bardzo często z samymi artystami w długie trasy. Lasery, dym, oświetlenie, nagłośnienie oraz cały proces zarządzania sprawia, że show multimedialne jest jednym z ciekawszych przeżyć rozrywkowych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.