Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Ring

Premierze amerykańskiej wersji głośnego horroru Hideo Nakaty „The Ring – Krąg” towarzyszyło spore zamieszanie. Równocześnie tego samego dnia do kin wchodził bowiem hollywoodzki remake, jak i japoński oryginał, a widzowie do dziś spierają się, która z wersji jest lepsza. Fabuła początkowo wydaje się prosta jak na horror. Wśród ludzi krążą kaseta wideo zawierająca obrazy jak z najczarniejszych koszmarów. Zaraz po skończeniu filmu w domu dzwoni telefon zapowiadający śmierć osób oglądających go. Mają tylko siedem dni. Zagłada wydaje się nie do zatrzymania. Reporterka Rachel Keller (w tej roli świetna Naomi Watts) początkowo była mocno sceptycznie nastawiona do całej tej historii. Wszystko się jednak nabiera dramatycznego tempa gdy praktycznie na jej oczach ginie czwórka nastolatków. Wiedziona ciekawością sama odnajduje kastę i oczywiście ogląda ją. Telefon z zapowiedzią jej śmierci przeraża ją dogłębnie. W jaki sposób uda jej się uniknąć śmierci? Rachel rusza na poszukiwanie zrozumienia treści kasety, zagłębiając się w przerażającą historię czarnowłosej dziewczynki. Film otrzymał kilka wyróżnień i nagród ale przede wszystkim pozostaje w pamięci na długie lata. Niewątpliwą zasługą jest również muzyka autorstwa genialnego Hansa Zimmera.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.