Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Requiem dla snu

Nie da się w kilku słowach opowiedzieć o tym filmie. Każdy człowiek powinien go obejrzeć. Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów wprost z amerykańskiego Brooklynu, którzy w chęci stworzenia dogodnych warunków życia, chcąc realizować swoje marzenia idą wprost do głębokiego dołu uzależnienia. Początkowo pomysł jest prosty – taniej kupić, drożej sprzedać, po drodze spróbować towaru. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie trudniejsza dla Harrego Goldfarb’a (w tej roli znakomicie masujący Jared Leto). Wkrótce wpada w uzależnienie, jego matka zafascynowana reklamami również ma problemy z tabletkami odchudzającymi, a najbliższy przyjaciel ginie podczas jednej z niebezpiecznych akcji. Wszystko może uzależniać, czy to telewizor, czy to narkotyki, czy to nawet słodycze. Niesamowity sposób prowadzenia kamery został wielokrotnie nagrodzony. Wyjątkowa charakterystyczna melodia Requiem dla snu to zasługa wspaniałego Clinta Mansella. Poruszające i to do głębi kino. Honorowa pozycja na półce każdego kinomana.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.