Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Obsługujemy urządzenia elektroniczne, ale ich nie rozumiemy

Obsługa urządzeń elektronicznych jest powszechna w społeczeństwie, chociaż nie każdy rozumie z czego są zbudowane. Oczywiście nie jest to umiejętność krytyczna dla rozwoju, ale przydatna, ponieważ w gospodarce coraz mniej zawodów zajmujących się technologicznymi aspektami, a tym bardziej naprawami. Człowiek po zniszczeniu jakiegoś ważnego elementu po prostu kupuje nową rzecz nie zwracając uwagi na koszty. To staje się czasami obowiązkową sprawą. Faktem jest, że promocja zawodów technicznych w kraju, ale także na świecie jest mocno zaburzona. Wielkie korporacje wolą od podstaw kształcić swoich pracowników niż pozwalać im na nieefektywne działania w stylu akademickim. Obsługa urządzeń bez ich zrozumienia jest efektem promocji ich na skalę komercyjną. Czasami jednak należy się zastanowić czy przypadkiem nie warto związać swojego życia zawodowego właśnie z praktyką dotyczącą elektroniki. Dobry inżynier może bowiem dzisiaj zarobić solidne pieniądze na niewiedzy innych ludzi. Z tego założenia wychodzi jednak coraz mniejsza ilość młodych osób. Technologie nas rozwijają z jednej strony, a z drugiej wielu ludzi po prostu eliminują z normalnego funkcjonowania. Na pewno w tym sensie istnieje spora groźba zaburzenia i dysproporcji pojawiających się w światowych gospodarkach. Przeciwdziałanie tendencji jest możliwe poprzez promocję zawodów technicznych w bardzo szerokiej skali. Na to potrzeba jednak sporych środków finansowych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.