Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Najważniejszym kapitałem postępu technologicznego jest człowiek

Postęp technologiczny bez udziału człowieka w zasadzie istnieć nie może. Kapitał istniejący w umysłach oraz wiedzy jest stale wykorzystywany w jednym celu. Do poprawy funkcjonowania nowoczesnego społeczeństwa. Przyjrzymy się jednak w artykule najważniejszym założeniom kapitału ludzkiego oraz uzasadnimy, dlaczego postęp technologiczny jest jedynie wyrazem indywidualnego wzrostu świadomości.

Wyjaśnienie pojęcia kapitał ludzki

Posiadając wiedzę na jakiś temat lub umiejętności praktyczne masz pewnego rodzaju kapitał, który można dowolnie wykorzystywać w praktycznie każdej sytuacji. Biorąc pod uwagę fakt, że można łączyć grupy pracowników np. w określonym celu jego efektywność można znakomicie zwiększyć.

Technologia nie zawsze, a raczej nigdy nie kreuje się w umyśle jednego człowieka. Prowadzi się nad nią dyskusje teoretyczne, dochodzi do praw technicznych, porównuje rozwiązania i omawia się wiele wstępnych pomysłów zanim w ogóle cokolwiek wdroży się na nurt komercyjny. Na świecie istnieje przecież mnóstwo nieudanych technologii, które marnują się, albo czekają na właściwy czas. Tylko od człowieka zależy czy je kreatywnie wykorzysta.

Na zakończenie

Kapitał ludzki generuje postęp technologiczny i jest to fakt, z którym każdy kraj musi się zmierzyć. Edukacja jest najważniejszym elementem rozwoju, a w Polsce przykładowo od wielu lat mamy w niej ogromny strukturalny kryzys, ponieważ zajęcia zupełnie nie są dopasowane do realiów gospodarczych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.