Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Multimedia, czyli inny świat

O tym słowie wiele się słyszy, ale nie każdy jest w stanie wyjaśnić, czym tak naprawdę są multimedia. Wszyscy jednak wiedzą, że mają one ogromny wpływ na nas samych oraz na to, co kupujemy. Niemniej jednak, jest to metoda, która wykorzystuje nowoczesną technikę w każdym calu i to dosłownie. Czym w rzeczywistości są multimedia? Przede wszystkim jest to połączenie różnych form przekazu informacji. Każdy może spokojnie przypomnieć sobie jakąkolwiek reklamę, bo to w nich najbardziej wykorzystuje się multimedialne sztuczki. W każdej reklamie zawsze pojawiają się jakieś napisy. Jest to pierwsza z części multimediów, a więc tekst. W każdej reklamie również pojawia się ktoś, kto coś mówi lub po prostu kogo słychać. Jest to oczywiście forma dźwiękowa. Pojawiają się również obrazy, filmy video jako formy wizualne. Jak widać, multimedia bombardują prawie każdy z naszych narządów zmysłów, a przede wszystkim te najważniejsze, czyli wzrok oraz słuch. To właśnie sprawia, że idąc do sklepu, pamięć naszych zmysłów działa i przypomina nam o danej reklamie, o tym, jakie mieliśmy odczucia, oglądając ją. Multimedia wykorzystywane są również w filmach, serialach, radio i nowoczesnych sprzętach technicznych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.