Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Miasto gniewu

Dramat z 2005 roku wciąż pozostaje świeży i aktualny. Choć początkowo trudno nam połączyć historię kilku nieznajomych sobie osób, już po kilku scenach wszystko zaczyna się łączyć w niesamowitą, poruszającą historię. Tłem jest przede wszystkim dyskryminacja zarówno na tle rasowym jak i społecznym. To nie łatwy temat jak na film dla mas. Skomplikowane zagadnienie trudno utrzymać bez potosu, i naprawdę pozostać zupełnie bezstronnym. Kilka dni w wielkim mieście obfituje w tragiczne wypadki, ale nie brak również zabawnych zdarzeń. Sceny komediowe to duży atut filmu, jak choćby ta, w której grający jedną z głównych ról czarnoskóry raper Ludacris wypowiada się na temat zgubnych konsekwencji rapu. Reżyser rozwija  wiele trudnych wątków, udowadniając jak daleko posunięte konsekwencje przynoszą podziały rasowe, dyskryminacja i stereotypowość myślenia na temat drugiego człowieka. W filmie nie ma biało-czarnych rozwiązań, nikt nie jest całkowicie dobry, ale nikt też nie jest całkowicie zły. Film który powinien obejrzeć każdy człowiek. Obraz został doceniony między innym 3 Oskarami, i wieloma innymi nagrodami.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.