Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Katedra

Tomasz Bagiński człowiek którego w świecie wyobraźni i animacji chyba nie trzeba przedstawiać. Dodajmy do tego jednego z najlepszych polskich autorów fanstasy – Jacka Dukaja. Co może powstać z tego fascynującego spotkania? Jedna z najbardziej poruszających, w pewnym sensie rewolucjonizują animacja pod tytułem „Katedra”. Niesamowity spektakl wyobraźni. Jest to głęboka historia o przemijaniu, zarówno życia jak i kultury. Trochę przerażający pielgrzym zwiedza tajemniczą gigantyczną konstrukcję która kojarzyć się może ze średniowieczną katedrą. A właściwie jej szkieletem… Przyglądając się motywom na ścianach, kolorom szybko zaczynamy podejrzewać że nie jest to zwykła budowla. Tajemnica wyjaśnia się w momencie ukazania się pierwszego promienia wstającego słońca. Siedem minut wycięte z życiorysu. Niezwykłych siedem, emocjonujących, pasjonujących minut. Stworzenie „Katedry” zajęło około trzech lat, podczas których obraz był niejednokrotnie poprawiony i dopieszczany pod względem wszystkich szczególików. Starania Tomasza Bagińskiego nie poszły na marne. „Katedra” została nominowany do Oscara w kategorii, najlepszy krótkometrażowy film animowany, przegrywając jednak, niezasłużenie w mojej opinii, ze znacznie gorszym „The Chubbchubbs!”.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.