Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon James Bond w ekranizacjach filmowych dawniej i dziś

clapper-board-692067-mHistorie Jamesa Bonda czyli agenta wywiadu Wielkiej Brytanii zna chyba każdy, kto chociaż trochę interesuje się kinem. Bohater ten jest z nami już kilkadziesiąt dobrych lat i przeszedł dużą metamorfozę zarówno w kwestii wyglądu, charakteru i sposobów walki. Początkowo agent 007 był dżentelmenem, który uwodził kobiety swoim urokiem i delikatnym dowcipem. Był też zawsze przystojnym brunetem o miłym uśmiechu. Wiele zmieniło się w ostatnim czasie. Z bruneta stał się bowiem blondynem a ponadto jego dowcip oraz uśmiech zaniknął.

 

Aktor, który aktualnie wciela się w rolę Bonda kreuje go jako bezlitosnego mordercę. Chyba nie takie było założenie autora książek o agencie 007. Zmieniły się również sposoby walki. Dawniej ilość gadżetów była ograniczona ponieważ nie były one tak zmyślne i rozpowszechnione. Rozwój technologii wymusił na reżyserach i scenarzystach wprowadzanie coraz nowszych i dostosowanych do aktualnych realiów wynalazków, które pomagają naszemu agentowi w walce z najgroźniejszymi przeciwnikami.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.