Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Jak technika zmieniła życie współczesnego człowieka?

Technika wchodzi na praktycznie wszystkie grunty życia nowoczesnego człowieka. Zmieniła też nasze życie bezpowrotnie. W jaki jednak sposób to się stało? Czy mamy same pozytywne myśli związane z tym tematem? Na pewno należy się chwilę zatrzymać i wyjaśnić główne zawiłości.

Charakterystyka wpływu technologii na nasze funkcjonowanie

Staliśmy się bardziej świadomi naszego wrodzonego potencjału. Zauważa się jednak, że dostęp do wynalazków istotnych ma jedynie wojsko, technologie militarne stanowią bowiem o bezpieczeństwie państw. Niestety wielu z nas może czuć się zagrożona, ponieważ na świecie obecnie istnieje tak wiele bomb nuklearnych, że wystarczyłoby to do całkowitej destrukcji obecnej rzeczywistości. Trudno pogodzić się z tym, że technologie często wyzyskują człowieka z pracy oraz stwarzają mu zagrożenia stabilności. Dochodzi do tego globalizacja postępująca w niesamowitym tempie. Trendy pojawiają się i znikają, a konsumpcja zaczyna być jedyną religią. Zmieniamy świat to pewne, a technika sama w sobie nie jest groźna, chociaż niektórych ludzi prowadzi do nadmiernego lenistwa.

Na zakończenie

Wszystkie powyższe przykłady świadczą o tym, że musimy stawać się świadomi każdego wdrażanego na rynek konsumpcyjny wynalazku. Gospodarka każdego innowacyjnego kraju oczywiście korzysta z efektu skali pod względem mody na określoną technologię, ale nie należy przesadzać z kreowaniem dysproporcji, ponieważ niedługo zamiast trzech obszarów rozwoju świata będziemy mieli do czynienia z wieloma różnymi rzeczywistościami, w których walutą będzie wiedza dostępna tylko dla nielicznych.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.