Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Jak postęp technologiczny wpływa na PKB?

Wzrost gospodarczy jest uzależniony od postępu technologicznego oraz większej świadomości społecznej związanej z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi rozwoju. Czy ten wpływ jest zawsze pozytywny?

Technologia dynamicznie wpływa na rozwój cywilizacyjny

Często można mieć wrażenie, że im więcej w życiu człowieka technologii, tym więcej należy czasu poświęcać na pracę, aby ją utrzymać na wysokim poziomie. Konsumenci technologii zrobią jednak wiele, aby zdobyć najciekawsze nowinki. Dzisiaj mamy do czynienia z komputerami, komórkami, znakomitymi systemami operacyjnymi. Postęp technologiczny bardzo dynamicznie przyśpiesza gospodarkę. Ludzie potrafiący realizować skomplikowane projekty techniczne zarabiają krocie i wydają środki na dalsze kształcenie, ponieważ to co w technologii jest najważniejsze to fakt, że stale należy nad nią pracować. Jej wzrost po prostu się nie kończy, chociaż może zmieniać formy. Jako konsumenci stajemy się często nieświadomymi inwestorami kreującymi nowe potrzeby na wynalazki.

Na zakończenie

PKB wzrasta głównie pod wpływem pracy człowieka. Aby ta stała się jednak efektywna potrzeba postępu w rozwoju technologicznym. Dzięki konkurencyjności można przenieść wielu niewykwalifikowanych pracowników do innych dziedzin, a tym samym zapewnić uzupełnienie nisz rynkowych. Postęp technologiczny zatem wymusza większą świadomość własnych umiejętności.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.