Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon iPad

Na pewno wielu z Was słyszało o nowym sprzęcie Apple czyli iPad, który wczoraj został zaprezentowany. Co o nim sądzicie? Ja sam mam mieszane odczucia, niby fajna zabawka. Graficznie cały interface stoi na bardzo wysokim poziomie, tradycyjnie jak u Apple, podoba mi się możliwość czytania książek i ta biblioteczka. Ale ciekawi mnie również jak bardzo będzie męczył się przy tym wzrok. Niby ma być to zabójca Kindle od Amazona ale ten drugi korzysta z technologii e-ink czyli sam nie świeci i nie męczy wzroku (widziałem to urządzenie w akcji i naprawdę wygodnie się czyta). Ciekawe jak to będzie. Według mnie iPad sprawdzić się może w miejscach gdzie potrzeba umawiać się na terminy, np u lekarzy, prawników itp. A to z racji rozbudowanego kalendarza i książki adresowej. Oglądając prezentację zwróciłem również uwagę na niezbyt wysoką jakość gier, ale może się to zmienić jeszcze bo podobno mieli mało czasu na przygotowanie ich. Ale według mnie jak się już czymś chwalić to powinno być czym. Będzie trzeba się przyjrzeć temu co robi Apple, bo w planach jest także tablet z Androidem. Widać, że producenci chcą wypromować kolejną mocną gałąź produktów „potrzebnych” każdemu.

Comments are closed.