Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Internet jako wynalazek wszechczasów

Postęp techniczny ma olbrzymie rozmiary i zawdzięczamy mu wiele nowoczesnych wynalazków. Bez wątpienia największym z nich był jednak internet. Jest to wynalazek ponadczasowy, którego nieprędko cokolwiek zastąpi. Dlaczego internet zyskał tak ogromną popularność? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia on wiele czynności, a przede wszystkim ułatwia poszukiwanie informacji, zrzeszanie się osób o podobnych zainteresowaniach, zawieranie nowych znajomości, które nie mają żadnych granic – można spokojnie rozmawiać przez Skype`a z osobą, która znajduje się w Australii, Tajlandii, RPA czy też Peru. Nie ma z tym żadnego problemu. W ten sposób można szlifować język. Jeśli zaś czegoś nie wiemy, nic prostszego, wystarczy, że włączymy przeglądarkę internetową, wpiszemy odpowiednie frazy i od razu odzyskamy odpowiedzi na wiele pytań. Bez wątpienia jest to niezastąpiona skarbnica informacji, która służy każdemu – dzieciom, dorosłym. Można przecież grać przez internet, pisać, wymieniać się opiniami. Niemniej jednak, internet pochłania ludziom coraz większą ilość czasu – większą niż telewizja. Ludzie potrafią siedzieć przed komputerem godzinami, a to z pewnością nie jest jasna strona internetu. I nie o to chodziło jego twórcy.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.