Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon GPW w komórce

image Witam w kolejnej odsłonie naszego cyklu. Dziś chciałbym Wam przedstawić aplikację, którą każdy kto inwestuje na giełdzie lub interesuje się kursami akcji oraz walut powinien mieć. A mianowicie aplikację GPW Notowania, której nowa wersja v2.1 niedawno pojawiła się na Markecie. Więcej na jej temat poniżej.Aplikacja wyróżnia się bardzo łatwą i intuicyjną obsługą. Całość podzielona jest na kilka zakładek (akcje, indeksy, alarmy, największe wzrosty i spadki). Oczywiście możemy wybrać tylko interesujące nas walory, które chcemy aktualizować, przez co oszczędzimy cenny transfer chyba, że jesteśmy w zasięgu WiFi to wtedy można szaleć. W menu możemy wybrać częstotliwość aktualizacji. Ciekawa jest opcja oszczędzania energii, która zmniejszy częstotliwość odświeżania danych, gdy stan baterii będzie niski. Można ustawić również godzinę rozpoczęcia i zakończenia notowań oraz czy program ma pobierać dane w weekend. Wygląd aplikacji jest naprawdę bardzo przyjemny i intuicyjny. Nikt nie powinien mieć z obsługą problemów.

Comments are closed.