Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Ewolucja człowieka nie odpowiada zaawansowaniu technologicznemu

Człowiek posługuje się obecnie wieloma bardzo zaawansowanymi urządzeniami pod kątem technologicznym, ale niekoniecznie cywilizacyjnie dojrzeliśmy do najnowszym wynalazków. Jak różnice ewolucyjne wpływają na nasze funkcjonowanie? W artykule szerokie omówienie tego ciekawego zagadnienia.

Zaburzona świadomość ewolucyjna

Człowiek tak naprawdę niedawno wyszedł z jaskini, a już ma do dyspozycji technologie pozwalające na loty w kosmos czy nawet jego fizyczne zagospodarowanie. Używamy komputerów, ale czy zastanawiamy się w jaki sposób reagują nasze ciała? Wyobraźmy sobie sytuację przeciętnego pracownika biurowego. Siedzi cały dzień przed komputerem na krześle, a później wraca do domu samochodem. Coś je i idzie spać. Sytuacja powtarza się latami. Jak taki ktoś wygląda? Na pewno bardzo źle, a jego zdrowie jest w opłakanym stanie. Zatem rozwój technologii musi iść w parze z ewolucją fizyczną. Na razie jednak nie jest to widoczne, a ludzie nie uprawiający sportów mogą skończyć tak jak osoba z przykładu.

Na zakończenie

Przeciętny człowiek umysłowo jest po prostu niedojrzały do technologii. Potrafimy się nią posługiwać, to oczywiste, ale potrzeba jeszcze wiele czasu, abyśmy jako globalne społeczeństwo stali się maszynami tego postępu. Na razie korzystamy z wiedzy wybitnych umysłów, które na świecie stanowią rzadkość. Co może się stać, kiedy zabraknie kreatywności? Nad tym nikt się nie zastanawia, ponieważ technologia to zbyt powszechna sprawa, aby się martwić takimi tematami.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.