Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Czy otoczenie multimedialne ogranicza człowieka?

Nowoczesny człowiek znajduje się w otoczeniu typowo multimedialnym, które wymusza stosowanie wielu narzędzi elektronicznych w celu zdobycia informacji. W pewnym sensie takie podejście może być mocno ograniczające. Z jakiego powodu? Po pierwsze zbyt szybki napływ zbyt wielu danych do umysłu zawsze generuje problemy ze zrozumieniem podstawowego tematu. Chociaż multimedia sprawnie przekazują dźwięki, obrazy czy tekst to jednak ich struktura musi być możliwie prosta i logiczna, aby przyjął ją nawet przeciętny człowiek. Kolejną kwestią jest to, że stajemy się w pewnym sensie panami elektroniki, która uzależnia nas skalą swojego działania. Wiele osób nie potrafi żyć bez mikrofalówek, telefonów komórkowych, komputerów. Nie bardzo zdajemy też sobie sprawę z kwestii naprawy takich urządzeń. Wolimy raczej z nich korzystać, a nie dowiadywać się w jaki sposób zostały zbudowane. Na pewno też każdy użytkownik zdaje sobie sprawę z utraty czasu poświęcanego na ich obsługę. Multimedia opanowały cały świat przekazywania informacji, reklamy. Nie da się ich po prostu nie zauważyć. Podsumowując, chociaż XXI wiek to era wynalazków i wielu gadżetów należy korzystać z nich rozważanie, aby nie narazić się na utratę świadomości w sensie rozumienia przedmiotu analizy. Funkcjonalność owszem trzeba wykorzystać we własnych korzyściach, ale trzeba też zostawić trochę miejsca na elastyczność umysłową. Multimedia zatem dostosuj indywidualnie do potrzeb.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.