Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Czy człowieka z pracy wypchną maszyny?

Postęp technologiczny chociaż niesie ze sobą wiele naprawdę precyzyjnych zalet może wywoływać groźbę utraty zatrudnienia dla wielu osób np. tych pracujących na stanowiskach niewymagających zbyt wielu kwalifikacji. Zatem z pracy człowieka mogą wypchnąć w pewnym sensie maszyny, a to już spora groźba pogorszenia normalnego statusu życia.

Technologia wpływa na pracowników, ale można przezwyciężyć jej negatywny aspekt

Tendencja postępuje trwale od wielu lat. Szansą na zmianę jest dopasowanie czynności zawodowych do funkcjonowania technologii. Ludzie muszą się zatem stale rozwijać. Badać świat multimedialny od podstaw, aby odnaleźć w nim swoje miejsce. Robotyka to dziedzina, której uczy się na studiach wyższych. Inżynierowie wysyłają w misje bezzałogowe statki powietrzne, niektóre maszyny są zaprogramowane tak inteligentnie, że same potrafią się naprawiać. Taka funkcjonalność wymusza ogromny wzrost świadomości w niektórych regionach świata.

Na zakończenie

Nawet w XIX wieku za czasów rewolucji przemysłowej ludzie obawiali się wpływu robotyzacji, a raczej wejścia nowych technologii wzmacniających produkcję. Z reguły okresy kryzysowe z punktu widzenia bezrobocia są w takich chwilach przejściowe i można sobie z nimi poradzić zwykłym przekwalifikowaniem. Maszyn obawiają się zawsze pracownicy słabo wykwalifikowani, dlatego wskazany jest stopniowy rozwój w zakresie osobistych umiejętności.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.