Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Coraz więcej technologii, coraz mniej wiedzy

Technologia rozwija się w tempie błyskawicznym. To co dzisiaj jest nowoczesne jutro jest kopiowane, a później degradowane przez samych klientów. Niewiedza odnośnie funkcjonowania mechanizmów wdrażanych w najwyższej klasy urządzeniach może przerażać, ponieważ przeciętny człowiek umie je obsługiwać, ale nie potrafi naprawiać nawet najprostszych usterek. Pomimo tego, że żyjemy w technologicznej rzeczywistości mamy o niej coraz mniej wiedzy. Jest ona w wielu przypadkach tak bardzo komplikowana, że nawet przyjrzenie się jej z bliska nie może zagwarantować sukcesu. Do czego taka sytuacja może doprowadzić? Na pewno do rozwarstwienia wielu gospodarek pod względem jakościowym. Kiedyś mieliśmy do czynienia z feudalizmem oraz panami ziemi, a dzisiaj sytuacja zmieniła się nieznacznie i mamy do czynienia z panami technologii. Ukrywanie wiedzy o wynalazkach przed całym światem jest pomysłem generującym zysk, ale ostatecznie ograniczającym cywilizację jako taką. Brak podstawowych umiejętności technicznej oraz spodziewanie się, że wszystko da się znaleźć w internecie jest błędną podstawą, ponieważ często zachodzi po prostu potrzeba solidnego wniknięcia do problemu. Wyobraź sobie, że nikt nie ma kwalifikacji do naprawy laptopów lub urządzeń mobilnych. Wtedy jedynym wyjściem stałaby się ciągła ich wymiana na nowe, bardziej jakościowe sprzęty. Nikomu nie jest to jednak na rękę, dlatego państwo powinno promować wiedzę techniczną w szerokiej skali.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.