Technika
    Roboty kuchenne twoich marzeń
    Dzięki bardzo posuniętej do przodu technice lubimy się w dzisiejszych czasach otaczać sprzętami, które będą nam pokazywały właśnie to, co jest owocem pracy wynalazców naszych czasów. Każdy z nas zgodnie może stwierdzić, ze wszystkie sprzęty są nam bardzo potrzebne do życia i czasami ułatwiają nam je aż za bardzo. Bywa, że z braku czadu otaczamy się wieloma robotami, które pewne obowiązki wykonują za nas kilka razy szybciej niż my byśmy to zrobili. To nas kusi i przemawia za tym, żeby takie rzeczy kupować i używać je w życiu codziennym. Spieszymy się i nawet nie mamy okazji, by zrobić sobie obiad, a co dopiero zadbać o swoją rodzinę. Z w pełni wyposażoną kuchnią, w której jest mnóstwo sprzętów elektrycznych codzienność wydaje się nam dużo łatwiejsza do zaakceptowania. Jesteśmy już ludźmi wygodnymi, więc z naszych wygód chcemy sobie po prostu korzystać. Do zaparzania kawy niezbędny nam jest wcale kubek i czajnik, ale najodpowiedniejszy jest ekspres, który szybko i smacznie przyrządzi nam ulubiony gatunek kawy. Poza tym bardzo pomocny okazuje się, , że wszystko inne też możemy przygotować dużo szybciej i łatwiej. Na przykład lubimy jeść placki ziemniaczane, ale nie przepadamy za tarciem ziemniaków na nie.

    Możemy wrzucić ziemniaki do specjalnego urządzenia, które zetrze za nas te upiorne warzywa. Poza tym istnieje też możliwość przygotowania zupy czy dań na parze – wystarczy wrzucić je do robota kuchennego, nastawić na odpowiednią godzinę, a potem tylko wyjąć wszystko i jeść. W mikrofalówce podgrzejemy sobie wszystkie wcześniej przygotowane przez nas produkty: jedzenie, picie. Kiedy chcemy upiec ciasto możemy wszystkie potrzebne składniki wrzucić do odpowiedniego miksera, który bez pomocy naszej ręki wszystko sprawnie wymiesza. Potrzebne są nam jeszcze tylko: dobra zmywarka, która sama upora się z brudnymi naczyniami, które wyprodukowaliśmy oraz duży zamrażalnik do przechowywania dań, które chcemy zjeść w inny dzień, by jedzenie nie straciło swojej świeżości i smaku oraz właściwości odżywczych.

postheadericon Bohaterowie kina akcji z ubiegłego wieku

Chyba każdy z nas lubi czasem sięgać pamięcią do czasów kiedy amerykańskie kino akcji wkraczało na nasz rynek telewizyjny i kinowy. Istniało wówczas wielu bohaterów tego rodzaju filmów, których wspomina się do teraz i których próbują, z lepszym lub gorszym skutkiem, naśladować obecni aktorzy wcielający się w taki role. Jednym z takich bohaterów był bokser włoskiego pochodzenia Rocky. Bez względu na to ile ciosów otrzymał, zawsze się podnosił i wygrywał. Jego postać motywowała do tego, żeby nigdy się nie poddawać.

 

Zawsze należy walczyć do końca, bo nawet mając małe szanse można wygrać. Podobny motyw przewodni przewodził amerykańskiemu żołnierzowi Rambo, który mimo niezliczonej ilości wrogów, potrafił za pomocą prymitywnej broni i wymyślnych pułapek zlikwidować ich wszystkich. Nawet najgroźniejsze rany, jakich doznawał podczas walk nie powodowały w nim wiary w to, że uda mu się zwyciężyć. Niestety dzisiejsze kino akcji opiera się głównie na dużej ilości efektów specjalnych najlepiej w trzech wymiarach a brak w nich sensu i morału.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany to post a comment.